Moti i keq në Itali/ Hapet një gropë gjigande, disa makina përfundojnë brenda

Moti i keq që ka përfshirë edhe disa rajone të Italisë fqinje ka sjellë probleme në

Image

Napoli

 

. Një gropë gjigante është hapur në vend parkimin e makinave të një spitali që trajtonte pacientët me COVID, në Napoli. Kjo bëri që spitali të mbyllej përkohësisht për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike.

Fatmirësisht sipas raportit të autoriteteve askush nuk ka pësuar lëndime, ndërsa shumë makina kanë rënë në gropën rreth 20 metra të thellë që u krijua.

Ennio Aquilino, zyrtari kryesor i zjarrfikësve, i tha kanalit televiziv italian SkyTG 24 se rrëshqitja e dherave mund të ishte si pasojë e shirave të shumtë që kanë përfshirë vendin.

Mediat vendase shkruajnë se spitali COVID do të rihapej brenda ditësh, pasi shërbimet e energjisë elektrike dhe ujit të ishin rregulluar.

Ngjarja paraprake

Ellen DeGeneres shërohet nga COVID-19, kthehet në emision

Ngjarja e ardhëshme

Vrasja e dy motrave/ Merret në pyetje drejtori i shkollës në Greqi, çfarë zbuluan dëshmitarët për Kristinën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian