Mot me diell sot në Kosovë

Sot do të mbaj mot kryesisht me diell.

Njëjtë pritet të mbajë edhe nesër.

“Stabil, kryesisht me diell mbetet moti edhe ditën e diel e të hënë.  Ditën e martë dhe mërkurë orëve të pasdites, mund të paraqiten kushte për zhvillime të ndonjë rrebeshi me bubullimë. 

 Temperaturat maksimale shkojnë edhe deri në 30C.”, njofton Prishtina Weather.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Temperatura deri në 37 gradë, moti për sot

Story i radhës

Gruri mbetet stok, “shpresa” te lufta

Të fundit nga