Mot i ligë kaploi Stambollin

Mot i ligë ka kapluar sot Stambollin dhe ka sjellë vështirësi në kryerjen e obligimeve të përditshme të qytetarëve në qytetin më të madh të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Shirat e fuqishëm, bubullima dhe breshëri ka goditur qytetin në dy anët e kontinentit. Moti i keq ka krijuar turma të mëdha në komunikacion, ndërsa qytetarët e papërgatitur kërkonin strehë.

Disa automjete mbetën të bllokuara në ujë, ndërsa janë duke u zhvilluar aksione të zjarrfikësve dhe ekipeve të shpëtimit.

Është shkaktuar dëm material në disa automjete dhe ndërtese të banimit.Trafiku i tramvajit në rrugën Kadıköy-Moda u pezullua gjithashtu për një kohë të shkurtër... .

Ngjarja paraprake

Flasin gruaja dhe vajza e 71-vjeçarit që u ekzekutua nga RENEA: Babai nuk na ka dhunuar kurrë! Pse e telefonova policinë

Ngjarja e ardhëshme

Spasovski: Dërgimi në burg i Jankullovskës është me urdhër të gjykatësitë për zbatimin e sanksioneve, kemi pasur shumë informata dhe kemi ndërmarrë masa operative

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian