Mot i keq me breshër ka shkaktuar dëme tek kulturat bujqësore në Negotinë

Moti i keq i përcjellë me breshër këtë pasdite ka shkaktuar dëme tek kulturat bujqësore në Komunën e Negotinës.

Informacionin e ka konfirmuar drejtuesi i Njësisë rajonale të Agjencisë për nxitje të zhvillimit në bujqësi, Gjorgji Ajtov.

“Sipas informacioneve të para, ka dëme të mëdha në vende të caktuar. Ekspertizat në terren do të tregojnë detaje për atë në cilat lokalitete ka dëme dhe në çfarë përqindje”, deklaroi Ajtov.

Story i mëparshëm

Arbon Desku: Vokrri, Peci e Binaku, ky trinom ka fituar pavdekësinë

Story i radhës

​Katër shenjat e Zodiakut që janë të lehta për t’u dashuruar

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish