Mot i ftohtë dhe me borë në ditët në vazhdim në Kosovë

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të dobëta shiu dhe bore, ndërsa në viset malore me reshje bore të intensitetit mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius.

Gjithashtu, IHMK njofton se do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. 

Ngjarja paraprake

Google ndjek hapat e Apple me dyqanin e aplikacioneve

Ngjarja e ardhëshme

Albertini shtyn Milanin të besojë!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian