Moska lë 2020-shin, me fishekzjarrë hyn në 2021-ën

Pas ndoshta vitit më të çuditshëm në jetën kolektive, njerëzit gjithandej botës po festojnë Vitin e Ri, me shpresë së 2021-ta do të sjellë normalitet.

Pas festimeve në Zelandë të Re dhe fqinjët e saj oqeanikë, Australisë më pas, viti i ri ka trokitur edhe në vendet aziatike dhe evropiane , shkruan Euronews.

Në Moskë tashmë ka ardhur 2021-ta. Atje janë ndezur fishekzjarrët për ta shënuar ardhjen e vitit të ri.

Pamjet:

Ngjarja paraprake

Viti magjik i Bayernit

Ngjarja e ardhëshme

Era Istrefi mahnit me dukjen në këtë mbrëmje feste

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian