Mos u shqetësoni nëse e keni tepruar me ushqimin për festa? Kjo është pija që largon toksinat nga trupi

Mos u shqetësoni nëse e keni tepruar me ushqimin për festa? Kjo

Gjatë ditëve të festave të gjithë e kemi tepruar me ushqimin, kush më shumë e kush më pak. Kjo ka bërë që organizmi jonë të rëndohet dhe trupit të ngarkohet me toksina.

Por si t’ia bëjmë që të pastrojmë mëlçinë nga toksinat dhe të rifitojmë ndjesinë e lehtësisë?

Për këtë ju vjen në ndihmë lëngu i mollës. Molla është e pasur me fibra dhe përmban një lloj acidi që lufton mbetjet e ngurta.

Pirja e lëngut të mollës është ideale për të pastruar mëlçinë në mënyrë natyrale dhe për të parandaluar çfarëdolloj infeksioni që mund të prekë këtë organ.

Për përgatitjen e këtij lëngu, siç shkruan noa.al ju duhet gjysmë kile mollë, gjysmë kokrre limoni, një lugë sheqer dhe pak ujë.

Lajini mirë mollët, pa i hequr lëkurën, prijini në copa dhe hidhini në frulator. Sipër shtoni lëngun e gjysmë kokrre limoni dhe dy gota ujë. 

Përzjejini mirë deri sa të jetë krijuar një masë homogjene. Preferohet që këtë lëng ta pini esëll në mëngjes.

Ngjarja paraprake

Bashkatdhetarët kthehen nga Kosova, kolona deri në 300 metra në Merdare

Ngjarja e ardhëshme

Futbollistët që luajtën më shumë në vitin 2020 – Në Zvicër krenohen me Granit Xhakën dhe Fidan Alitin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian