“Mos u dorëzo bisha”, Ballist Morina e mbështet Sali Berishën

Ballist Morina, shqiptari që ngriti dronin në ndeshjen Serbi-Shqipëri në vitin 2016 i ka dalë publikisht në krah ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në postimin e këtij të fundit në përgjigje të ambasadores amerikane Yuri Kim, Morina i ka bërë një koment inkurajues.

“Mos u dorzo bisha”, shkruan Morina në statusin e Sali Berishës, ndërsa komenti i tij ka marrë mjaft pëlqime dhe reagime.

Berisha i ka kthyer një përgjigje ambasadores amerikane, e cila deklaroi sot se PD nuk “mund të hajë bar”, vetëm për shkak të një deputeti, duke iu referuar këtu ish-kryeministrit i shpallur non-grata pak muaj më parë nga DASH.

Image

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Telekomi i Serbisë hyn në tregun e Maqedonisë së Veriut

Ngjarja e ardhëshme

​Gjermania nga 1 gushti ashpërson rregullat për të kthyerit nga pushimet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian