“Mos thuaj kot dua finale për femra”- Donald Veshaj e thotë hapur: Nuk jam dakord të shkoj në finale me njerëzit që nuk e meritojnë

Donald Veshaj dhe Beniada Nishani janë dy nga banorët që janë bërë pjesë e Big Brother prej më shumë se 100 ditësh. Gjatë qëndrimit të tyre në shtëpi, ata janë parë shpesh me njëri-tjetrin duke bërë biseda shoqërore dhe gjithashtu duke krijuar situata komike. Teksa po bisedonin në lidhje me finalistët e BBV, aktori shprehu se “nuk do ta dëshironte një finale me njerëz që nuk e meritojnë”.

Biseda nisi nga aktori i cili po kritikonte zgjedhjen e moderatores Einxhel Shkira për 4 finalistët e mundshëm. Ai tha se moderatorja nuk është koherente në gjërat që thotë, madje ai vuri në dyshim deklaratën e dhënë nga ajo në lidhje me një finale vetëm me femra.

Shkira tha në natën e spektaklit se “nëse do ta fitonte BBV një femër, do të jetë edhe ajo fituese”. Nga ana tjetër modelja Beniada Nishani u përpoq t’i shpjegonte aktorit arsyet e mundshme se pse nuk ka thënë emrin e tij për në finale.

Biseda:

Donald: E dije që pse ajo donte një finale të fortë?

Beniada: Donte një finale të fortë.

Donald: Me kë me Monikën?

Beniada: Do një finale të fortë, por ndoshta ka menduar njerëzit që donte.

Donald: Në atë moment zëre se produksioni do të të plotësojë një dëshirë…

Beniada: Kur ka menduar, ka zgjedhur tre njerëz që ka afër dhe dëshiron të kalojë ditën me to. Ndoshta dhe për situatën… si kanë shkuar gjërat me ty.

Donald: Ajo s’futi as Dagzin në finale.

Beniada: S’e futi në finale.

Donald: Jo se e meritonte më shume Iliri. Si njerëzit që donte me zemër? Ça do më thuash? Do më kthesh ndonjë përgjige?

Beniada: Jo, nuk ta kthej.

Donald: Atëherë çfarë i bie? Qëndro koherent! Nuk jam dakord që të shkoj në finale me njerëz që nuk e meritojnë, që kanë luftuar. Ti ke luftuar.

Beniada: Po çfarë të thoshte “Ilirin dhe Donaldin?”

Donald: A e ke thënë? Mbaje fjalën o vëlla!

Beniada: Kë do të linte jashtë? Monikën… Ndoshta ka ndryshuar mendim.

Donald: Normale që ka ndryshuar mendim. Por të mos i bëjë gjërat për fasadë dhe mos i thuaj gjërat kot, “Dua finale për femra”.

Beniada: Ka thënë edhe Monika që do një finale me femra.

Donald: Ajo ka thënë që po të fitojë një femër unë do jem e fituar. Vërtet ashtu mendon ti?

Beniada: Pse të mos jetë e vërtetë. Pse të mos e fitojë një femër ajo nuk do jetë e lumtur?

Donald: Do jetë por zëre se e ka fituar ajo është gjë shumë e madhe për t’u thënë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Пандемијата во земјава дава знаци на стивнување, сметаат надлежните, активни 17.182 случаи

Story i radhës

Presidenti i Ukrainës: S’ka vend për panik

Të fundit nga