Mos! 7 gjërat që nuk duhet të bëni pasi ndaheni nga partneri!

Është vështirë të gjesh një person në të gjithë tokën që mos të ketë qenë në një situatë ku kanë kaluar një ndarje. Një nga specialistët e agjencive martesore, nuk i shpëtoi dot këtij fati. Në librin e saj të ri “Të gjesh veten pas ndarjes” ajo trajton zbulimet që njerëzit mund të bëjnë gjatë kësaj periudhe.

Janë disa gjëra të cilat njeriu i kupton kur ka kaluar pak kohë që është ndarë. Gradualisht ai fillon t’i bëjë një terapi vetes së tij/saj duke e përgatitur për të ardhmen.

Gjithashtu do ju tregojmë dhe ato që nuk duhet t’i bëni!

Pranoni që asgjë e keqe s’ka ndodhur

Nuk e njihni akoma shumë mirë veten

Përpiquni të merrni kohë për të qëndruar me veten tuaj

Është më mirë të jesh single se sa i vetëm në një marrëdhënie

Që të gjeni “personin perfekt” duhet të shkëputeni nga ai i gabuari

Tani mund të bëni shumë gjëra

Duhet të jeni të lumtur me veten, që të jeni të lumtur me dikë tjetër.

Ngjarja paraprake

Policia ndërhyn ndaj armenëve që protestuan para institucioneve të BE-së

Ngjarja e ardhëshme

KRU “Gjakova” thirrje qytetarëve që të mos hedhin mbeturinat në rrjetin e kanalizimit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian