Mori 4 doza të Pfizer, 23-vjeçarja pi 7 litra ujë dhe ende është e dehidratuar

Një 23 vjeçare në Massa Carrara po mbahet nën kontrollin e rreptë të mjekëve pasi iu injektuan aksidentalisht 4 doza të vaksinës anti-Covid të Pfizer.

Sipas mjekut virolog Fabrizio Pregliasco vajza është në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk ka shfaqur asnjë shenjë reaksioni të rëndë, por duhet të kalojnë ditë që të sigurohen se asgjë nuk do të ndodhë.

Aktualisht ajo është duke konsumuar 7 litra ujë në ditë dhe ende e ndjen veten si të dehidratuar.

Studentja ka vendosur që të mos denoncojë infermieren dhe mjeken që i bënë gabimisht dozën e madhe të vaksinës.

Ngjarja paraprake

Shefi i OKB-së thirrje për uljen e tensioneve Izrael-Palestinë "për hir të Bajramit"

Ngjarja e ardhëshme

E pazakontë në Shkodër, breshëri mbulon rrugët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian