Morata qëndron vetëm nëse Atl Madrid ul çmimin

Morata qëndron vetëm nëse Atl Madrid ul çmimin!

Agjenti i Moratas, Juanma Lopez, u takua me zyrtarët e Juventusit dje, të martën, para ndeshjes kundër Villarealit (1-1), duke iu referuar ndeshjes së parë të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve.

Huaja nga Atl. Madridi, për dy vjet, përfundon në qershor dhe Bordi i Torinos duket se nuk dëshiron të paguajë 35 milionë euro për transferimin e tij përfundimtar, sipas Sky Sport Italia.

Juventusi, i cili tashmë ka paguar 20 milionë euro për huazimin dy vjeçar të sulmuesit, tani po përpiqet të negociojë vlera më të ulëta, jo më pak sepse rikthimi në Atletico Madrid nuk duket të jetë një mundësi, pasi Morata nuk duket të jetë pjesë e Simeones për të ardhmen.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Linkedin lançon një platformë podcast

Story i radhës

Lejuan tjetërsimin e pasurisë shtetërore, arrestohen 6 punonjës të Kadastrës në Tiranë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish