Monaco – Marseille, formacionet zyrtare

Monaco dhe Marseille do të ndeshen ne kuadër të xhiros së 21-të të Ligue 1.

Monaco qëndron në pozitën e katërt me 36 pikë ndërsa Marseille qëndron në pozitën e gjashtë me 32 pikë gjithsej por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ditë më parë, Marseille zyrtarizoi sulmuesin polak Arkadiusz Milik, i cili erdhi nga Napoli.

Monaco ka formë të mirë ku në pesë ndeshjet e fundit ka regjistruar katër fitore dhe një barazim, ndërsa Marseille ka regjistruar tre humbje, një barazim dhe një fitore.

Për vendasit nuk do jetë i gatshëm, Fabregas dhe Martins.

Monaco: Lecomte, Henrique, Badiashile, Maripan, Sidibe, Diop, Tchouameni, Fofana, Aguilar, Volland, Ben Yedder.

Marseille: Mandanda – Lirola, Gonzalez, Caleta Car, Sakai, Gueye, Balerdi, Cuisance , Thauvin, Radonjic, Benedetto

Ngjarja paraprake

Zemaj: Të rinjtë e Pejës, vazhdojnë rrugën e asaj që përfaqësoi presidenti historik, Rugova

Ngjarja e ardhëshme

Dorashkat e tij ‘pushtuan’ rrjetin, reagon senatori Sanders: Doja të qëndroja ngrohtë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian