Momenti tronditës nga sulmi në Capitol/ Polici i gjakosur bërtet për ndihmë, por shtypet nga turma

Një video e rëndë është publikuar nga “Daily Mail”,  nga trazirat e Kapitolit të së mërkurës.

Ajo tregon një oficer policie i cili ‘shtypet’ mes valës së protestuesve dhe oficerëve të policisë që mbronin ndërtesën.

Gjatë konfrontimit të kapur në video, duket oficeri që qëndron në mes të një dere dhe masës së njerëzve.

Protestuesit përpiqen edhe t’i shqyejnë maskën oficerit, ndërsa ai dëgjohet të bërtasë nga agonia.

Ngjarja paraprake

Rrëfimi vajzës së hoxhë Jakup Asipi: Ja si e humbi jetën babai im në aksidentin rrugor (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

Malisheva vazhdon të mbetet zonë me rrezikshmëri të ulët të përhapjes së Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian