Momenti kur në Badovc fundoset vetura, brenda saj po flinte një 5-vjeçar

Sot rreth orës 15:00 është fundosur një veturë në Liqenin e Badovcit, ndërsa brenda gjendej një fëmijë i moshës 5-vjeçare.

Falë intervenimit të shpejtë nga Shoqata e Peshkatarëve “Krapi”, është ndaluar më e keqja.

Mrekullisht është arritur të shpëtohet fëmija i cili po flinte brenda veturës.

Lidhur me rastin, e kanë folur nga Shoqata e Peshkatarëve ‘Krapi’, kryetari i Ali Vitia dhe shefi i rojeve të “Krapit” Milaim Vitia, të cilët intervenuam për të shpëtimin e fëmijës.

“Ne kemi qenë aty, fëmija ka qenë brenda në veturë duke fjet. Kemi arrit menjëherë me shpëtu. Familjen e kishte afër, por vetura u fundos shpejt. Ne ishim aty”, pohuan të njëjtit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shqipëria synon fitore ndaj Islandës

Story i radhës

Ish-ylli i Big Brother turpëron Owenin: Më është lutur…

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish