Momenti kur Dustin Poirier ia “fikë” dritat Conor McGregorit

Dustin Poirier ishte i jashtëzakonshëm këtë mëngjes kur regjistroi një fitore të madhe ndaj Conor McGregor në luftën e shumë pritur të ngjarjes kryesore në UFC 257.

Kjo ishte gjithashtu lufta e parë e irlandezit në UFC që kur mposhti Donald Cerrone përsëri në janar 2020.

Ndërsa tifozët e UFC shpresonin të shihnin luftën me famëkeqe ’për të shënuar rikthimin e tij në tetëkëndësh me një zhurmë, gjërat nuk përfunduan në mënyrën që të gjithë prisnin pasi amerikani shpërtheu ndaj McGregor duke e demoluar atë brenda oktagonit.

Pas një raundi të parë të ekuilibruar mirë, ku të dy luftëtarët arritën të godisnin njëri-tjetrën, raundi i dytë kishte një histori krejt tjetër.

Në raundin e dytë, McGregor u përpoq të merrte luftën ndaj Poirier, por kjo taktikë i ktheu plotësisht efekt kur Dim The Dimond ’uli një goditje të djathtë vdekjeprurëse që tronditi irlandezin dhe e la atë në dysheme.

32-vjeçari ishte i shpejtë për të përfituar nga kjo dhe filloi të godiste me çekan McGregor me dorën e tij të djathtë para se gjyqtari të ndërhynte dhe të ndalonte luftën dhe të shpallte Amerikanin si fitues përmes TKO (nokaut teknik).

Ngjarja paraprake

Kina dërgon aviona luftarakë në Tajvan, reagon ashpër SHBA-ja

Ngjarja e ardhëshme

Protestat në Rusi/ Mbi 2500 persona të arrestuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian