Modric tregon se sa i rëndësishëm ishte Ronaldo për Realin

Luka Modric është rrëfyer në një intervistë për “FourFourTwo”.

Ai ka zbuluar shumë gjëra për karrierën në Real Madrid.

Natyrisht, nuk kishte se si të mos fliste edhe për Cristiano Ronaldon, me të cilin e ndau dhomën e zhveshjes për shumë vite dhe fitoi shumë trofe.

“Ende kam kontakt me të, kur e fitova Topin e Artë më uroi dhe kjo natyrisht se do të thotë shumë për mua, kur një person si Ronaldo të dërgon mesazh për këtë çmim të rëndësishëm sepse ai e ka fituar, e di atë ndjenjë”, u shpreh Modric.

“Të luaja me Ronaldon në Real Madrid ishte fantastike dhe speciale. Ai është një ndër më të mirët në histori të futbollit. Ai ishte shumë kërkues… gjatë ndeshjeve ai donte që të gjithë të jepnin më të mirën. Ai na motivonte, ishte lider”.

Ronaldo e la Realin në verën e vitit 2018, pas 438 ndeshjeve me Reali ku shënoi 450 gola.

Ngjarja paraprake

Ju zbulua lidhja me këngëtarin, reagon Dojna Mema: Prej dy vitesh e gjysëm zemra më rreh fort

Ngjarja e ardhëshme

Java e fundit e tetorit do të vazhdoj me kushte të mira meteorologjike

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian