Modelja myslimane me hixhab që theu barrierat

Një modele myslimane po thyen barrierat në industrinë e modës pasi u zgjodh nga marka PrettyLittleThing për të prezantuar linjën e saj të re të veshjeve.

Billy Marsal, 21 vjeç, është një influencuese e vendosur në Londër, e cila u kërkua nga gjigandi i shitjes me pakicë në internet, pak pasi hyri në tregun e Lindjes së Mesme.

Puna e Marsal me PrettyLittleThing shënon herën e parë që marka paraqet një modele të veshur me hixhab ose shami, konfirmoi kompania me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.

Marsal njoftoi punën e saj me PrettyLittleThing në një Twitter që ka grumbulluar më shumë se 500,000 pëlqime dhe 60,000 retweets.

PrettyLittleThing, e cila ka bashkëpunuar me gra shumë të famshme si Kylie Jenner dhe Hailey Baldwin, tha se synon të “frymëzojë besim” tek klientët me një mesazh të barazisë dhe pozitivitetit për trupin e tyre.

Image

Image

Image
Ngjarja paraprake

SHBA: Armëpushimi humanitar në Karabak do të hyjë në fuqi të hënën

Ngjarja e ardhëshme

Pas Macronit, Erdogan tani i drejtohet SHBA-së: Cilado qofshin sanksionet e juaja, mos i vononi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian