Mkhitaryan kalon te Interi

Henrikh Mkhitaryan do t’i bashkohet Interit si lojtar i lirë.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, ka raportuar se reprezentuesi i Armenisë ka arritur marrëveshje me nënkampionin italian.

Sipas gazetarit italian, tani ka mbetur vetëm që Mkhitaryan të kryej testet mjekësore dhe pastaj të zyrtarizohet kjo lëvizje.

33-vjeçari ka vendosur të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare me Interin.

Ai donte të luante në Ligën e Kampionëve dhe kjo është arsyeja pse ai ka refuzuar mundësinë për të rinovuar me Romën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kancelari gjerman Scholz javën e ardhshme ‘zbarkon’ në Ballkan, do ta vizitojë edhe Shkupin

Story i radhës

Kancelari gjerman Olaf Scholz viziton Maqedoninë e Veriut më 11 qershor

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish