Miza e bezdisë Mike Pence gjatë debatit, Joe Biden nis shitjen e produkteve kundër tyre

I nominuari për President i Demokratëve, Joe Biden, nuk humbi kohë për mbledhjen e fondeve, që nga momenti i çuditshëm gjatë debatit të së mërkurës mbrëma kur një mizë u ndal në kokën e zëvendës presidentit Mike Pence dhe u ul atje për gati dy minuta ndërsa ai vazhdoi të fliste.

“Vendos 5 dollarë për të ndihmuar këtë fushatë”, shkroi Biden në Twitter me një një foto të vjetër të tij duke mbajtur një lopatë për miza.

Fotografia duket të jetë së paku një vit e vjetër dhe u postua në faqen e Biden në Facebook në tetor të vitit 2019.

Gjatë debatit, kandidatët diskutuan çështjet që kanë përcaktuar fushatën presidenciale – por miza në kokën e Pence ishte mbase momenti që tërhoqi më shumë vëmendjen në mediat sociale.

Brenda pak minutash dikush kishte bërë një llogari në Twitter për fluturimin e mizës, dhe njerëzit filluan të ndanin meme dhe shaka nën hashtag #PenceFlyHead.

Ngjarja paraprake

Gjendja që arriti 27-vjeçari pas pickimit nga mushkonja

Ngjarja e ardhëshme

Rina Balaj mahnit me foton e fundit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian