Mitrovicasit ndjekin sirianin me lopatë, ngacmoi gruan e njërit nga banorët

Një refugjat sirian dyshohet ta ketë ngacmuar gruan e njërit prej banorëve tek një lagje pranë Urës së Gjakut në Mitrovicë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i banorëve të lagjes të cilët e rrahën dhe ndoqën me lopatë sirianin, për ta larguar nga lagjja.

Siç thonë dëshmitarët, Policia arrestoi sirianin i cili tashmë ndodhet në stacionin policor.

Sot dhe dje po ashtu pati arrestime të refugjatëve sirianë për vjedhje dhe therje me thikë.

Ngjarja paraprake

“Sa ma kënaqni zemrën që më përkëdhelni me fjalë të bukura”, Marina mahnit me imazhet e reja

Ngjarja e ardhëshme

Gjermania me vendim: S’ka karantinë për qytetarët e RMV-së dhe Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian