Ministria e Shëndetësisë bën kategorizimin e komunave – në zonën e kuqe janë gjashtë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë sërish kategorizimin e komunave.

Sipas njoftimit nga MSH, nga sot e deri më 5 mars, në zonën e kuqe janë 6 komuna:Prishtina, Fushë Kosova, Obiliqi, Zveçani, Peja, Lipjani.

Në zonën e verdhë janë 10 komuna:Mitrovica e Jugut, Gjilani, Mitrovica e Veriut, Gjakova, Vushtrri, Leposaviqi, Graçanica, Ferizaj, Podujeva, Vitia

Në zonën e gjelbër janë 22 komuna:Zubin Potoku, Kllokoti, Deçani, Prizreni, Rahoveci, Shtime, Klina, Ranilluga, Mamusha, Kaçaniku, Istogu, Suhareka, Skenderaj, Kamenica, Drenasi, Novoberda, Malisheva, Dragashi, Juniku, Shterpca, Hani i Elezit, Parteshi.

Komunat që kanë pësuar ndryshime gjatë kësaj jave janë:

Peja nga e verdha ka kaluar në të kuqen

Lipjani nga e verdha ka kaluar në të kuqen

Ferizaj nga e gjelbra ka kaluar në të verdhen

Gjilanit nga e gjelbra ka kaluar në të verdhen

Vushtrri nga e gjelbera ka kaluar në të verdhen

Graçanica nga e gjelbera ka kaluar në të verdhen.

Image

 

Ngjarja paraprake

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ngjarja e ardhëshme

Françesko dhe familjarët i bëjnë surprizën më të bukur Fjoralbës në emisionin e saj!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian