Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar: Rusia po dështon të fitojë kontrollin e hapësirës ajrore të Ukrainës

Rusia po dështon të fitojë kontrollin e hapësirës ajrore të Ukrainës  një nga objektivat kryesore të Moskës, thotë Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar.

Përditësimi më i fundit i inteligjencës i ministrisë thotë se Rusia:

Ka dështuar të fitojë kontrollin e ajrit dhe po mbështetet kryesisht në armët e ndalimit” të lëshuara nga hapësira ajrore ruse.

Marrja e kontrollit të ajrit ishte një nga objektivat kryesore të Rusisë për ditët e fillimit të konfliktit dhe dështimi i tyre i vazhdueshëm për ta bërë këtë ka zbutur ndjeshëm përparimin e tyre operacional,” thotë ministria.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Iu fryhet barku pas seksit? Ja pesë arsyjet

Story i radhës

Horoskopi ditor, 20 mars 2022

Të fundit nga