Ministria e Jashtme e Shqipërisë me njoftim për shtetasit e saj që ndodhen atje

Në njoftim thuhet se shtetasit shqiptarë të cilët gjenden në situata emergjente, kur ka një kërcënim real për shëndetin, sigurinë dhe jetën e tyre (ose të një shtetasi tjetër shqiptar) të kontaktojnë në numrin e telefonit  +7 929 968 05 38

Për të kontaktuar me Ambasadën, mund të përdorni adresën e postës elektronike: [email protected]

Gjithashtu mund të telefononi në numrat e telefonit +7 495 982 38 52 ose +7 495 982 38 53.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme po e ndjek me vëmendje situatën në Rusi dhe mbetet në gatishmëri për t’i ofruar ndihmë dhe asistencë shtetasve shqiptarë të cilët ndodhen atje, thuhet në njoftim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fitojnë Shkëndija dhe Renova

Story i radhës

Ikin nga lufta, strehimin e gjejnë në një teatër në Poloni

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish