Ministri turk i Mbrojtjes takohet me homologun e tij kosovar

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, është takuar me ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Anton Quni, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas deklaratës së bërë nga ministria thuhet se në takim janë trajtuar çështjet e mbrojtjes dhe sigurisë bilaterale dhe rajonale si dhe bashkëpunimi në fushën e industrisë së mbrojtjes... .

Ngjarja paraprake

Fetai nuk është e kënaqur nga aktgjykimet për “Dhunën në Qendër”, Prokuroria do të apelojë

Ngjarja e ardhëshme

“Këtu do me keni edhe 5 vjet!”- Rama ironizon me gazetarët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian