Ministri Shaqiri udhëhoqi mbledhjen e Komisionit qeveritar për sistem politik, ja çfarë u diskutua

Ministri i shoqërisë informatike dhe administratës Jeton Shaqiri, sot ka  udhëhequr  mbledhjen e komisionit qeveritar për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive si zëvendës kryetar i këtij komisioni, në mungesë të zv. kryeministrit të parë.

‘Kësaj jave na presin shumë aktivitete të rëndësishme, ndër të tjera edhe:Prezantimi i buxhetit të Ministrisë për shoqëri informatike dhe administratë për vitin 2021 në mënyrë të kuptueshme për qytetarët tanë;Finalizimi i procesit për përgatitjen e ndryshimeve ligjore të Ligjit për nënpunësit administrativ dhe Ligjit për udhëheqësinë e lartë;Vazhdojmë përpjekjet për krijimin e një klime për media të pavarura dhe profesionale përmes dialogut me palët e interesuara;Vazhdojmë të punojmë në projektet e nisura për digjitalizim të shërbimeve dhe administratës – thotë Shaqiri .

Ngjarja paraprake

Jep dorëheqje kryediplomati i Armenisë

Ngjarja e ardhëshme

Barella nuk do të largohet nga Interi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian