Ministri Shaqiri merr pjesë në takimin e X-të jubilar i Grupit special për RAP (GS-RAP) mes BE dhe RMV

Takimi i dhjetë jubilar i Grupit special për RAP (GS-RAP), ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut. 🇪🇺🤝🇲🇰

➡️Reforma e administrates publike është prioriteti ynë, dhe në këtë proces theksohet bashkëpunimi me Bashkimin Evropian dhe me SIGMA-në si partnere kyçe.

➡️Bashkë për Administratë efektive, e riorganizuar, transparente dhe në shërbim të qytetarëve.

Ngjarja paraprake

BE kërkon arrestime pushtetarësh, vjen paralajmërimi për Shqipërinë

Ngjarja e ardhëshme

Reagim i vonuar i deputetëve të Kuvendit të Kosovës kundër etiketimeve fyese të zyrtarëve serbë ndaj shqiptarëve..!?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian