Ministri Nuredini në vetë izolim

Dua të ju informoj të gjithëve që jam në vetë izolim nga dita e djeshme.

Unë u informova se një person me të cilin kam pasur takim pune të martën ka rezultuar pozitiv për COVID 19, dhe megjithëse protokolli i distancës është respektuar, unë kam qenë i ekspozuar potencialisht ndaj virusit. Kam bërë testim dje në mëngjes dhe për të mos rrezikuar mirëqenien e të tjerëve kam qëndruar në shtëpi që nga ajo kohë. Rezultati i testit tim është negativ, por në përputhje me rekomandimin që kam marrë nga epidemiologët, unë do të qëndroj në vetë izolim në ditët në vijim dhe do të punoj nga shtëpia.

Unë ju uroj të gjithëve shëndet të mirë dhe sinqerisht kërkoj që të gjithë të kujdeseni për veten dhe të tjerët përreth jush!

Ngjarja paraprake

1.060 viktima të reja nga COVID-19 në SHBA

Ngjarja e ardhëshme

Si Të Mbroni Imunitetin nga Koronavirusi Gjatë Periudhës së Virozave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian