Ministri i Jashtëm i Rusisë do të takohet me homologun ukrainas

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pritet të takohet të enjten në Antalia të Turqisë me ministrin e Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba.

Takimi vjen pasi Rusia vazhdon pushtimin e saj në Ukrainë, shkruan BBC përcjell “Bota sot”.

Ukraina thotë se sulmet me raketa kanë vazhduar në zona të banuara në disa qytete.

Dhe se kryeqyteti Kiev mund të përballet me një sulm të gjithanshëm./BOTASOT

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fjolla Krasniqi ndryshon stil

Story i radhës

Rusia miraton listën e vendeve jomiqësore, pjesë e saj edhe RMV

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish