Ministri i Bujqësisë: Ka rrezik që lumenjtë të dalin nga shtretërit e tyre

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa tha se reshjet e shumta të shiut dëmtuan shumë tokat bujqësore.

Ai në një prononcim për emisionin “Frontal” tha se ka rrezik që lumenjtë të dalin nga shtretërit e tyre.

“Ka rrezik që lumenjët të dalin nga shtretërit e tyre”, tha Mustafa.

Ai bëri të ditur se komunat më të prekura nga këto vërshime janë Rahoveci, Gjakovë, Deçan, Malishevë, Suharekë, Drenasë, Klinë e Istogë.

Ngjarja paraprake

A do të dënohen krerët e kishës ortodokse për mosrespektim të masave?

Ngjarja e ardhëshme

Unë jam Zlatan dhe dua t’i bëj njerëzit të lumtur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian