Ministrat në seancën e Qeverisë do ta nënshkruajnë Kodin e sjelljes etike

Shkup, 29 shtator 2020 (MIA) – Qeveria do ta mbajë seancën e shtatë, në të cilën ministrat do ta nënshkruajnë Kodin për sjellje etike të anëtarëve të Qeverisë dhe bartësve të funksioneve publike të emëruar nga Qeveria.

Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar, fjalën do ta marrë kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev dhe zëvendëskryeministri për Luftë Kundër Korrupsionit, Zhvillim të Qëndrueshëm dhe Resurse Njerëzore, Lupço Nikollovski.

Fillimi i seancës është në orën 12 ndërsa konstatimet do të kumtohen pas përfundimit të saj. shk/

Ngjarja paraprake

Dita e Boshnjakëve shënohet me akademi solemne

Ngjarja e ardhëshme

SHBA regjistron mbi 33 mijë raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian