Ministrat do të nënshkruajnë Kodeks për sjellje etike

Qeveria sot do të mbajë mbledhjen e shtatë, në të cilën ministrat do të nënshkruajnë Kodeks për sjellje etike të anëtarëve të Qeverisë dhe bartësve të funksioneve publike të emëruara nga Qeveria.

Në mbledhje pritet të flasin, kreu i ekzekutivit Zoran Zaev dhe zv/kryeministri për luftë kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski.

Mbledhja do të nisë me fillim nga ora 12:00.

Ngjarja paraprake

Shtatëmbëdhjetë pjesëtarë të Ushtrisë të lënduar në aksidentin rrugor në aksin Shtip-Radovish

Ngjarja e ardhëshme

Aktorët e njohur bëhen prindër për herë të dytë në fshehtësi të plotë!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian