Militao kthehet në 2024?

Real Madridi duhet të levize pas dëmtimit që do ta mbajë jashtë mbrojtjes Eder Militao deri në vitin 2024.

Siç shkruan gazeta As mëngjesin e sotëm, blancos nuk do të kthehen në merkato, megjithatë, siç ndodhi në vend të kësaj me huazimin e portierit Kepa Arrizabalaga nga Chelsea për të zëvendësuar të dëmtuarin tjetër Thibaut Courtois.

Klubi merengues ka zgjedhur të shikojë te Real Madrid Castilla, duke vënë bast gjithçka për qendrorin e ri 20-vjeçar Marvel. Lojtari spanjolo-nigerian ende nuk ka debutuar në ekipin e parë, por do të konsiderohet i katërti qendror nga trajneri Ancelotti.

Trajneri Carlo Ancelotti po konsideron gjithashtu përdorimin e mbrojtësve të krahut Dani Carvajal dhe Ferland Mendy në rolet qendrore, megjithëse Marvel, me emrin e plotë Marvelous Antolín Garzón, ka qenë duke u stërvitur me ekipin e parë në ditët e fundit dhe e ka bindur italianin se ai është i aftë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Noizy dhe Denk lansojnë bashkëpunimin e radhës

Story i radhës

Skuadra bjelloruse është rivali i Ballkanit

Të fundit nga