Miliona shqiptarë e panë në Tv

Askush nuk e kish menduar në fillim të verës që një ndeshje play off në Conference League do të thyente të gjitha rekordet e shikueshmërisë, aq sa matësi i audiencës raportoi që shikueshmëria në këtë Ballkani-Shkupi ishte pothuajse sa Shqipëri-Izrael, që u konsiderua eventi më i ndjekur në këtë 2022 deri përpara këtij derbi shqiptar.

Ndeshja, e cila u transmetua ekskluzivisht në DigitAlb, u përcoll në mënyrë rekord. Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut e Kosovës kuptohej lehtë se përse (ishin kampionët përkatës), por ajo që bëri habi ishte dhe shikueshmëria në Shqipëri. Tani mbetet ndeshja e kthimit, që pritet të ketë dhe më shumë ndjekës.

Kjo sfidë, që do jetë rekord me siguri në nivel klubesh shqiptare në këtë 2022 (klubet e Superiores së Shqipërisë ishin një dështim i pamenduar), pati përveçse rekordin në tv, rekorde të forta në “share”, komente e “like” në Facebook e Instagram.

DigitAlb do të transmetojë ekskluzivisht edhe rrugëtimin në grupe të skuadrës fituese, Ballkani apo Shkupi!

Tri herë kanë mundur skuadrat shqiptare të kualifikohen në grupe: 2 herë Skënderbeu dhe tani një mes Ballkanit dhe Shkupit. Në të gjitha rastet… në Digitalb, SuperSport.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mbi 100 mijë persona me të drejtë vote për këshillin në Tetovë dhe për kryetar komune në Mavrovë Rostushë dhe Qendër Zhupë

Story i radhës

Kryeministrja finlandeze bën testin e drogës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish