​Miliardat e Al-Hilal ndryshojnë të ardhmen e Messit

Lajme jo të mira për tifozët e Barcelonës po vijnë në orët e fundit që theksojnë se Lionel Messi mund të mos kthehet te Barcelona.

Kjo pasi ofertat e mëdha nga Arabia Saudite po e tundojnë lojtarin dhe babain e tij.

Madje, babai dhe agjenti i Lionel Messit, Jorge, thuhet se ka pranuar një ofertë rekord prej 1.2 miliardë eurosh nga Al-Hilal gjatë dy sezoneve, raporton “Foot Mercato”.

Kjo shumë do të vlente më shumë se dyfishi i pagës së Cristiano Ronaldos në Al-Nassr.

Raporti vazhdon duke pretenduar se preferenca e Messit është një rikthim te Barca, por paqartësia dhe kriza financiare e klubit katalanas po hap rrugë për ndryshim të së ardhmes së tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

SOS: Si funksionon mbrojtja civile e BE-së?

Story i radhës

Veturat e mediave demolohen gjatë natës në Zveçan

Të fundit nga