Milani synon ta rikthejë distancën ndaj ndjekësve

“Rossoneri” do të luajnë sonte me Romën në tentim për ta vazhduar serinë impresionuese prej 21 ndeshjesh pa humbje në ndeshje zyrtare

Milani do të zbresë sonte në fushë në ndeshjen e fundit të xhiros së pestë të Serie A.

“Rossoneri” do të kenë punë me Romën në derbin e kësaj xhiroje në kampionatin italian.

Kuqezinjtë do të mundohen ta mposhtin ekipin “Giallorossi” për ta rikthyer shkëputjen prej katër pikësh ndaj ndjekësve.

Milani i ka katër fitore nga po aq takime në Serie A dhe një seri impresionuese prej 21 ndeshjesh pa humbje në ndeshje zyrtare.

Andaj, ekipi i Stefano Piolit është mjaft i motivuar për t’i fituar edhe sonte tri pikë.

Nga ana tjetër, Roma di të jetë mjaft e rrezikshme dhe e paparashikueshme për çdo kundërshtar.

Ndeshja në mes të Milanit dhe Romës do të luhet sonte duke filluar nga ora 20:45. 

Ngjarja paraprake

Ishte i infektuar, 34 vjeçari dibran humb betejën me virusin korona (FOTO)

Ngjarja e ardhëshme

Një pjesë e Vushtrrisë as sot nuk do të ketë ujë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian