Milani larg titullit, Napoli e ‘ngrinë’

Milani ngec në luftë për titullin e kampionit të Italisë.

Rossonerët si vendas u mposhtën me rezultat 1:0 nga Napoli në takimin e javës së 27-të në Serie A.

Në minutën e 49-të, Politano shënon për fitoren e madhe të Napolit dhe në anën tjetër e “ngrinë” Milanin.

Futbollisti shqiptar Elseid Hysaj u paraqit standard për Napolin duke treguar angazhim të madh, ndërsa Amir Rrahmani fare nuk ishte as në bankë.

Në minutën e 90+2, Rebip u ndëshkua me karton të kuq  dhe Milani mbetet me një lojtar me pak. Interi kryeson tabelën me 65 pikë, duke e lënë pas Milanin me 56, ndërsa Napoli është në vend të pestë me 50 sosh.

Ngjarja paraprake

Presidenti Meta falenderon Leonardo DiCaprion

Ngjarja e ardhëshme

Bastet e paligjshme, pezullohet futbollisti i skuadrës së njohur Europiane

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian