Milani fiton me një autogol të çuditshëm

Milani ka shënuar fitore falë një autogolit të çuditshëm. 

‘Rossonerët’ e mposhtën me rezultat 2:1 Genoa-n, në takimin e javës së 31-të në Serie A. 

Në minutën e 68-të, Scamacca shënoi autogol të çuditshëm.  

Pa harkimit nga korneri,  Scamaccas i bie topi në shpinë dhe futet në rrjetë në këndin e djathtë, duke e lënë të shtangur portierin Perin.

Për Milanin shënuan Rebiç (13′), Scamacca (68′-autogol) dhe për Genoan Destro (37′). 

Milani përforcon vendin e dytë me 66 pikë dhe Genoa renditet i 12-ti me 34 sosh.

Ngjarja paraprake

David Beckham me urim special për Victorian në ditëlindjen e 47-të

Ngjarja e ardhëshme

Mitrevski: Në Kuvend do të votojnë dy deputetë me Covid-19 dhe një me frakturë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian