Milan-Spezia, formacionet e mundshme

Sot nis xhiroja e gjashtë edhe në Serie A.

Spezia dhe Milani e hapin xhiron e gjashtë pasi përballen sot nga ora 15:00.

Rossonerët hyjnë shumë të motivuar në këtë takim pas formës të mirë që po kalojnë këtë sezon dhe kanë 13 pikë të grumbulluara.

Në anën tjetër Spezia ka vetëm katër pikë të grumbulluar, por sot para tifozëve të saj do të mundohet të shkaktojë befasi.

Ndërsa ekipi i Stefano Piolit përkundër mungesave të rëndësishme si Zlatan Ibrahimovic e Simon Kjaer do të kërkojë vetëm tre pikë.

Formacioni i mundshëm i Spezias: Zoet; Amian, Hristov, Nikolaou, Bastoni; Ferrer, Bourabia, Maggiore; Verde, Antiste, Gyasi

Formacioni i mundshëm i Milanit: Maignan; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Diaz, Leao; Rebic 

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Vrasësi i tre fëmijëve të tij në Kroaci kishte paralajmëruar krimin: Po ju lë sepse më la dashuria e jetës sime

Ngjarja e ardhëshme

Klinika e Pediatrisë dhe Gjinekologjisë nuk kanë pacientë me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian