Milan fiton ndaj Celtic, vazhdon forma e lartë e ‘Rossoneri’

Milan ka shënuar fitore më të lehtë sesa është pritur kundër Celtic.

Skuadra e Milan ka fituar 1:3 në udhëtim kundër skuadrës së Celtic.

‘Rossoneri’ vulosën fitoren e tyre në pjesën e parë, kur gjetën golin dy herë.

Ishte fillimisht Krunic ai që shënoi me kokë, pas asistimit të Samu Castillejo, atëherë kur luhej minuta e 14’.

Brahim Diaz e çoi skuadrën më të qetë në dhomat e zhveshjes kur në minutën e 42’ shënoi pë 0:2.

Celtic provuan të kthehen në lojë me golin e Elyounoussi (76’), por kjo ishte krejt çfarë nikoqirët bënë. Shpresat e skocezëve u shuan në minutën e 92′ nga goli i Hague, i cili vulosi rezultatin final.

Milan kanë shënuar kështu 2+ gola në 10 ndeshje radhazi për herë të parë që nga dhjetori i vitit 1964, pas 56 viteve.

‘Rossoneri’ e nisin kështu fazën e grupeve me tri pikë, kurse Celtic do të shpresojë për pikët e para në xhiron tjetër.

Ngjarja paraprake

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Ngjarja e ardhëshme

Christina Aguilera bëhet nostalgjike, kujton paraqitjet provokuese si 18-vjeçare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian