“Mik i miqësisë së qeshur!”/ Mevlan Shanaj mesazh pas ndarjes nga jeta të regjisorit Muharrem Fejzo

Regjisori Mevlan Shanaj reagon pas ndarjes nga jeta të regjisorit të njohur Muharrem Fejzo i infektuar nga koronavirusi dhe i shtruar në spital prej dy javësh.

Shanaj shkruan se Fejzo ishte për të një “mik i miqësisë së qeshur”, ndërsa kujton një bisedë gjatë muaji gusht kur i ndjeri pikturonte.

MESAZHI I SHANAJT

Muharrem Fejzo, iku! Sot i ka ikur ekranit shqiptar nje burre i pashem mendje hapur! Sa mire ishte, kete vere. Punonte ende ne pikture. Gjate gushtit me tha dua te kesh dhurate kompozim portretin tend. Dite covidi o Leme, e shtyjme per me vone! Emër i pasur me vepra!

Regjisor i filmave: Mesonjtorja,Operacioni Zjarri, Nje emer mes njerzeve, Muri i gjalle, Guna permbi tela, Fije qe priten, Kapedani ( bashkeautor)e tj. Skulptor, piktor! Njeri i ditur, mik i paster, sqimatar! Iku nje njeri qe mbillte fisnikeri , buzeqeshja ishte prone e tij! Lamtumire Leme, kur te kam njohur luaje ne kitare ! I veshur bukur! Ashtu ke mbetur per mua! Mik i miqesise se qeshur !

Ngjarja paraprake

Evropa shqyrton mundësinë e lehtësimit të masave para Krishtlindjes

Ngjarja e ardhëshme

Trump bën kërkesë për rinumërimin e votave në Georgia

të fundit nga