Miftaraj: Nëse një ministër e linçon një prokuror apo gjykatës, gjasat janë të mëdha që ai po hetohet

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj, ka reaguar pas sulmeve të pushtetit ndaj prokurorëve e gjyqtarëve.

Miftaraj ka thënë se nëse një ministër e linçon me emër një polic, gjykatës apo prokuror, atëherë ka gjasa të mëdha që ai ministër të jetë duke u hetuar.

Postimi:

Në momentin qe nje minister ose politikan fillon me i linçu publikisht me emer dhe mbiemer policët, prokurorêt apo gjykatësit e caktuar, mundësitë që ai minister apo politikan është duke u hetuar per korrupsion janë shumë të mëdha!

Story i mëparshëm

Zhduket kontrata origjinale e Sterilizimit, SPAK: Nuk gjendet në arkivat e Ministrisë së Shëndetësisë

Story i radhës

Teknika ushtarake që mund t’ju bëjë të flini për 2 minuta

Të fundit nga