Mickoski: Qeveria nuk është transparente me atë që po ndodh me Bullgarinë

Kryetari i opozitës, Hristjan Mickoski, në një komunikatë për shtyp para qeverisë tha se pushteti dhe kryeministri Zoran Zaev nuk po tregohen transparent me atë që po ndodh sot me Bullgarinë. Ai tha se gjuha maqedonase dhe identiteti maqedonas nuk diskutohet. Mickosi bëri thirrje që të mos bëhet pazar me interesat e vendit, përndryshe kjo qeveri dhe kryeministri Zaev do të përballen me zemërimin e qytetareve. Kryetari i opozitës maqedonase po ashtu u bëri apel miqve ndërkombëtar të mos lejojnë Bullgarinë të bllokojë rrugën evropiane të vendit tonë.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Të moshuarit me Covid i shpërthen bombula e oksigjenit në banesë

Ngjarja e ardhëshme

Kovid 19 RMV/ 40 të vdekur,591 raste të reja.Shërohen 439 pacientë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian