Mickoski: Për shkak të ajrit të ndotur dhe pandemisë, të sëmurit kronikë duhet të lirohen nga puna

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski përmes një shkrimi në Facebook apelon deri tek Qeveria, që të sëmurit kronikë të lirohen nga puna, për shkak, siç thotë ai, ajrit të ndotur dhe pandemisë me Covid-19.

“Për shkak të ndotjes së lartë të ajrit, paralelisht me pandeminë e COVID, i bëj thirrje Qeverisë, ministrit të Shëndetësisë Filipçe dhe komisionit politik për sëmundjet infektive, që të lirohen nga puna të sëmurët kronikë. Sidomos ata me sëmundje të mushkërive”, ka shkruar mes tjerash Mickoski.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/posts/1702679473240838

 

 

Ngjarja paraprake

Afrikë, shkon në mbi 1,7 milionë numri i të infektuarve me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Prishtina sfidohet në Vushtrri, Besa pret fitoren e radhës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian