Mickoski: Më shumë se 1000 projekte kanë filluar në 100 ditë të pushtetit lokal

Kryetarët e komunave po i demonstrojnë në veprim ndryshimet që po vërehen, tha në fjalimin e sotëm me rastin e 100 ditëve të pushtetit lokal, lideri i opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski.

Siç shtoi ai, shumica e 1000 projekteve të kryetarëve të komunave nga partia që ai drejton do të ishin edhe më shumë nëse nuk do të ishte keqmenaxhimi i komunave nga kryetarët e mëparshëm.

“Ne kemi treguar se mundemi dhe mundemi dhe kemi diçka që ata nuk e kanë. Njerëz të rinj me energji të re dhe një plan që mban çelësin – punë, përkushtim dhe vizion.

Në 100 ditët e fundit kemi filluar më shumë se 1090 projekte ose numri i saktë është 1093. 166 objekte kapitale kanë filluar me realizimin në tërë territorin e Maqedonisë. Ka filluar ndërtimi apo rindërtimi i 33 çerdheve dhe 68 shkollave”, tha Mickoski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

MPJ Maqedoni do të shqyrtojë të gjithë të dërguarit nga viti 2006 e deri më sot

Story i radhës

Skuadra e rajonit po ndërton stadium fantastik

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish