Mickoski: Do të arrijë drejtësia në vend

Kryetari i VMRO-DPMNE-së në fjalimin e sontëm në protestë tha se “s’mund të thotë Qeveria mafioze se jemi shtet i së drejtës dhe askush nuk jep përgjegjësi për krimin”.

“Për dy muaj falimentoi bankë prej 500 milionë eurove. Në Tetovë mundësuan biznes milionësh me biznesmen anti-BE dhe anti-NATO. Mbi tetë milionë euro janë shpenzuar për automjete zyrtare, Por Jankulloska përgjigjet për mercedesin që Zaev e vozit”, tha Mickoski.

Ai foli edhe për deklaratën e Zaevit se me Gruevskin ka mundur të arrijë marrëveshje dhe se me Mickoskin nuk mund ta bëj një gjë të tillë.

“Zaev thotë se me mua nuk mund të dakordohet, ndërsa më herët ka mundur në Përzhino. PSP i vodhi shteti 4.6 milionë euro shtesa për paga. Kanë mundur të blejnë kompjuterë për fëmijët”, tha Mickoski duke shtuar se do të vijë dita kur do të arrijë drejtësia.

Ngjarja paraprake

Provokojnë rëndë serbët në Prizren, në ceremoni fetare thërrasin “Kosova është Serbi”

Ngjarja e ardhëshme

Ja vrasjet mafioze të pazbardhura

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian