Michael Owen flet për Cavanin

Michael Owen ka dhënë disa komente për Edinson Cavanin.

Cavani bëri disa minuta me fanellën e Manchester United, në ndeshjen kundër Chelsea, ku ‘Djajtë e Kuq’ luajtën baras.

Pas ndeshjes, Michael Owen ka thënë se numri 7 i ri do të mund të ketë sukses në ‘Old Trafford’, duke vlerësuar se lëvizjet e Edi Cavani janë fantastike.

“Më pëlqejnë lëvizjet e këtij djali, ai është tipi im i sulmuesit”, ka thënë Owen.

“Mendoj se ai do t’i frikësojë mbrojtësit. Përderisa United kanë presionin në kundërshtarin. Harkojnë. Ai është sulmues i zonës së rreptësisë që bën vrapime të mira”, ka shtuar anglezi.

Uruguaiani erdhi te Man United gjatë merkatos së kaluar dhe mori numrin 7, fanellë kjo që rëndon më shumë te lojtarët e United.

Ngjarja paraprake

SHBA konfirmojnë vdekjen e eksponentit të lartë të al-Kaidas

Ngjarja e ardhëshme

Në çfarë kushtesh dhe si punohet në spitalin rajonal të Pejës gjatë pandemisë, flasin mjekët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian