Micevski: Pjesëmarrja “online” në seancat e Kuvendit nuk është kushtetuese

VMRO-DPMNE-ja thotë se për nismën e kryetarit të Kuvendit Xhaferi për ndryshim të Rregullores kanë mësuar nëpërmjet mediave dhe nuk e kanë pranuar akoma për ta parë se çfarë përmban ajo.

Megjithatë, koordinatori i grupit parlamentar i kësaj partie Nikolla Micevski për Alsat thotë se qëndrimi i tyre është tashmë i njohur dhe nuk mbështesin asnjë nismë që është në kundërshtim me Kushtetutën.

“Kushtetuta nuk lejon mënyrë tjetër të punës së Kuvendit prandaj nuk ka mundësi për konsensus.” – deklaroi Micevski.

Ngjarja paraprake

Berisha: E di se ku ishte gabimi te goli i pësuar nga mesi i fushës

Ngjarja e ardhëshme

Merr më shumë jetë njerëzish se COVID-19, kjo është sëmundja që na ‘vret’ në heshtje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian