Meta i përgjigjet Ramës: Më ke në shesh, do të kesh fatin e shokut tënd që ngeli edhe pa parti

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka vonuar as një minutë në përgjigjen ndaj Edi Ramës, që e akuzoi se ka telefonuar viktimat e OFL.

Në një postim në faqen e tij Meta, ka kërcënuar Edi Ramën se nëse prish marrëveshjen e 5 qershorit, ai do të dalë në sheshe që të realizojë atë që bëri edhe me Fatos Nanon, pra që humbi zgjedhjet në vitin 2005, ku qeverinë e mori Sali Berisha.

Postimi i Metës:

Mister 1 Prilli, t’i gënjen edhe kur s’e hap gojën. MOS GUXO të vesh dorë mbi Marrëveshjen e 5 Qershorit!

Shqipëria kurrë s’ka njohur trafikant më të papërgjegjshëm se sa ti, peng i bandave dhe armiqve të Shqipërisë.

Po e preke 5 qershorin, Ilir Metën do e kesh në çdo shesh të Shqipërisë dhe ti do ëndërrosh fatin e shokut tënd që ngeli dhe pa parti.

Nëse ndonjë mik i huaj të është ankuar për mua, kërkoji leje se e publikoj unë se çfarë i kam thënë, që ta dëgjojë mbarë bota se për ç’miq bëhet fjala.

Ngjarja paraprake

Qeveria e miratoi ribalancin e buxhetit për realizimin e pakos së katërt të masave për mbështetjen e qytetarëve dhe ekonomisë

Ngjarja e ardhëshme

Nuk ndalet Milani, gati goditja e radhës në merkato

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian