Messi zbret nga froni

Cristiano Ronaldo është larguar prej disa kohësh nga Real Madrid, por sidoqoftë Lionel Messi ka përsëri rivalë të fortë, sidomos për rastet e krijuara.

Argjentinasi i Barcelonës renditet i dyti deri në javën e 27 të La Ligas për rastet e krijuara, që janë 56.

I pari në këtë renditje është Toni Kroos, me gjermanin që ka krijuar 59 raste në total këtë sezon, më shumë se çdokush në Spanjë. Pas Kroos dhe Messit, renditet një emër surprizë si David Ferreiro, i cili me fanellën e Huescas ka krijuar 48 raste.

Njësoj me Ferreiron është edhe ylli i Celta Vigos, Iago Aspas, ndërsa vendi i pestë ndahet mes Ruben Garcia të Osasunës dhe Sergio Canales i Betisit, me nga 43 raste të krijuara.

Ngjarja paraprake

21-vjeçarja tetë-muaj shtatzënë vritet për t’i marrë beben në sulmin e tmerrshëm në Brazil

Ngjarja e ardhëshme

Faqja e internetit “Kovid19vakcinacija.mk” me gabime në gjuhën shqipe

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian